Erste Liga - A Brassó nyerte az alapszakaszt

Sport, 2021.02.23

A Brassó nyerte a jégkorong Erste Liga alapszakaszát, miután kedden 7-3-ra legyőzte vendégét, a Gyergyói HK-t.

A két erdélyi csapat ezen a héten háromszor találkozik. A Corona Brasovnak összesen két pont kellett, hogy megelőzze a társbajnok, de már minden alapszakasz-találkozóját letudó Ferencvárost.

Az első harmad derekán kevesebb mint három perc alatt háromszor volt eredményes a házigazda, amely a folytatásban sem engedte ki kezéből az irányítást.

A negyeddöntők párosítását hétfőn készítik el, először a Brassó választ az 5-8. helyen zárók közül. Másodikként az FTC, harmadikként a Csíkszereda dönt, kivel szeretne megmérkőzni, míg a DEAC számára marad majd egy rivális.

Erste Liga, alapszakasz:
Corona Brasov Wolves (romániai)-Gyergyói Hoki Klub (romániai) 7-3 (3-0, 1-1, 3-2)