Európa-liga - Langék kikaptak az MU-tól, Schäfer kiállítása ellenére nyert az Union

Sport, 2022.10.06

A Lang Ádámmal felálló Omonia ugyan vezetett, de végül 3-2-es vereséget szenvedett otthon a Manchester Unitedtől a labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik, csütörtöki fordulójában.

A Premier League-ben szereplő gárda a csereként pályára lépő Marcus Rashfordnak köszönhetően fordított, az angol válogatott támadó két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Bundesliga-éllovas Union Berlinben Schäfer András ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget, a válogatott középpályás azonban az első félidő óriásit hibázott, utolsó emberként cselezte el magát, majd lerántotta ellenfelét, amiért kiállították.

A találkozó a második játékrészben közel 20 percre félbeszakadt, miután a két szurkolótábor pirotechnikai eszközökkel dobálta egymást. A folytatás után végül az emberhátrányban futballozó Union Sheraldo Becker révén megszerezte a három pontot, egyúttal az első győzelmét a sorozatban.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport: FC Zürich (svájci)-PSV Eindhoven (holland) 1-5 (0-4)

később: Arsenal (angol)-Bodö/Glimt (norvég) 21.00

C csoport:
HJK Helsinki (finn)-Ludogorec (bolgár) 1-1 (0-1)

AS Roma (olasz)-Real Betis (spanyol) 21.00

D csoport:
Malmö (svéd)-Union Berlin (német) 0-1 (0-0)

Braga (portugál) - Union Saint-Gilloise (belga) 21.00

E csoport: Sheriff Tiraspol (moldovai)-Real Sociedad (spanyol) 0-2 (0-0) Omonia (ciprusi)-Manchester United (angol) 2-3 (1-0)

Az állás: 1. Real Sociedad 9 pont, 2. Manchester United 6, 3. Sheriff Tiraspol 3, 4. Omonia 0

F csoport: Sturm Graz (osztrák)-SS Lazio (olasz) 0-0

később: Midtjylland (dán)-Feyenoord (holland) 21.00