Európa-liga - Rangadó vár a Fenerbahcéra - ELŐZETES

Sport, 2021.11.24

A továbbjutás szempontjából sorsdöntő rangadó vár Szalai Attila csapatára, a Fenerbahcéra a labdarúgó Európa-liga ötödik fordulójában.

A magyar válogatott védő török együttese ugyanis harmadik helyen áll és az egy ponttal előtte lévő Olimpiakosz vendége lesz csütörtökön, azaz ha sikerül nyernie, akkor megelőzi riválisát, és feljön a továbbjutást jelentő második pozícióba. A két csapat második fordulós összecsapását a pireusziak nyerték 3-0-ra.

Szalai meglepetésre hétvégén nem játszott a Galatasaray elleni rangadón, amelyet a Fenerbahce hátrányból fordítva így is megnyert 2-1-re.

A 32 együttest számláló mezőny egyetlen százszázalékos gárdája, a biztos csoportelsőként már nyolcaddöntős Olympique Lyon a Bröndby otthonában lép pályára.

Az ötödik kör programjából érdekesnek ígérkezik még a Galatasaray-Olympique Marseille, a Leicester City-Legia Warszawa, valamint az AS Monaco-Real Sociedad mérkőzés, egy találkozót, a Szpartak Moszkva-SSC Napoli meccset pedig már szerdán (ma) megrendezik.

A csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak. A második helyezettek a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival küzdenek meg a 16 közé jutásért, míg a harmadikok tavasszal a Konferencia-liga egyenes kieséses szakaszában folytatják szereplésüket.


Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Bröndby (dán)-Olympique Lyon (francia) 21.00
Glasgow Rangers (skót)-Sparta Praha (cseh) 21.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Olympique Lyon 12 pont, 2. Sparta Praha 4 (4-7), 3. Glasgow Rangers 4 (3-4), 4. Bröndby 2


B csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Sturm Graz (osztrák) 21.00
AS Monaco (francia)-Real Sociedad (spanyol) 21.00

Az állás: 1. AS Monaco 8 pont, 2. Real Sociedad 6, 3. PSV Eindhoven 5, 4. Sturm Graz 1


C csoport:

szerda:
Szpartak Moszkva (orosz)-SSC Napoli (olasz) 16.30

csütörtök:
Leicester City (angol)-Legia Warszawa (lengyel) 21.00

Az állás: 1. SSC Napoli 7 pont, 2. Legia Warszawa 6, 3. Leicester City 5, 4. Szpartak Moszkva 4


D csoport:
Olimpiakosz (görög)-Fenerbahce (török) 21.00
Eintracht Frankfurt (német)-Antwerp (belga) 21.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 10 pont, 2. Olimpiakosz 6, 3. Fenerbahce 5, 4. Royal Antwerpen 1


E csoport:
Lokomotiv Moszkva (orosz)-SS Lazio (olasz) 18.45
Galatasaray (török)-Olympique Marseille (francia) 18.45

Az állás: 1. Galatasaray 8 pont, 2. SS Lazio 5, 3. Olympique Marseille 4, 4. Lokomotiv Moszkva 2


F csoport:
Crvena zvezda (szerb)-Ludogorec (bolgár) 18.45
Midtjylland (dán)-Braga (portugál) 18.45

Az állás: 1. Braga 9 pont, 2. Crvena zvezda 7, 3. Midtjylland 5, 4. Ludogorec 1


G csoport:
Real Betis (spanyol)-FERENCVÁROS 18.45
Bayer Leverkusen (német)-Celtic Glasgow (skót) 18.45

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 10 pont, 2. Real Betis 7, 3. Celtic Glasgow 6, 4. Ferencváros 0


H csoport:
Rapid Wien (osztrák)-West Ham United (angol) 18.45
Dinamo Zagreb (horvát)-Genk (belga) 18.45

Az állás: 1. (és továbbjutott) West Ham United 10 pont, 2. Dinamo Zagreb 6, 3. Genk 4, 4. Rapid Wien 3
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!