Férfi kézilabda BL - Hétgólos veszprémi siker Bresztben

Sport, 2019.11.09

A Telekom Veszprém hétgólos győzelmet aratott a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, szombaton.

Az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek mérlege a B csoportban ezzel négy győzelem mellett három vereség.

Eredmény:

Férfi BL, csoportkör, 7. forduló, B csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 30-37 (17-20)
----------------------------------------------------------

A gólgazdag első félidő nagy részében a Veszprémnél volt az előny, amelyet a játékrész legvégén tudott háromra növelni David Davis vezetőedző együttese. A szlovén Dragan Gajic és a szerb Petar Nenadic is gólerősen kézilabdázott a vendégeknél.

A második felvonásban a 37. és a 40. perc között egy 3-0-s periódust produkáltak a veszprémiek, az ekkor kialakított ötgólos előnyük pedig a hajrára még tovább nőtt (25-32). Az utolsó tíz perc nem hozott érdemi változást, így a bakonyiak magabiztos sikert arattak.

A találkozó legeredményesebb játékosai az egyaránt nyolc gólig jutó Gajic és Nenadic voltak, a hazaiaktól Mikita Vailupau ötször talált be.

A MOL-Pick Szeged vasárnap a norvég bajnok Elverum csapatát fogadja az A csoportban, a Veszprém pedig jövő szombaton megint a Meskov Breszttel csap össze, ezúttal saját közönsége előtt.