Férfi kézilabda Eb - Kikaptak az olimpiai ezüstérmes németek

Sport, 2026.01.17

Az olimpiai ezüstérmes Németország meglepetésre 30-27-re kikapott Szerbiától a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, szombaton.

A dániai Herningben rendezett mérkőzést Bíró Ádám és Kiss Olivér vezette. A szegedi Lazar Kukic kettő, a veszprémi Dragan Pechmalbec öt góllal járult hozzá a sikerhez.

A társházigazda svédek Malmőben 36-31-re verték a hollandokat az első fordulóban. A Szeged irányítója, Jim Gottfridsson három találattal, a Veszprém kapusa, Mikael Appelgren nyolc védéssel zárt.
A C csoportban a norvégok 29-25-re nyertek a csehek ellen a második körben, így a címvédő franciák után ők is biztosították továbbjutásukat.

Eredmények, csoportkör:

1. forduló:

E csoport (Malmö):

Svédország-Hollandia 36-31 (16-12)

korábban:

Horvátország-Georgia 32-29 (15-14)

2. forduló:

A csoport (Herning):

Szerbia-Németország 30-27 (13-17)

korábban:

Spanyolország-Ausztria 30-25 (19-12)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Szerbia 2 (57-56), 3. Németország 2 (57-57), 4. Ausztria 0

C csoport (Fornebu):

Norvégia-Csehország 29-25 (16-16)

korábban:

Franciaország-Ukrajna 46-26 (24-12)

Az állás: 1. Franciaország 4 pont (88-54), 2. Norvégia 4 (68-47), 3. Csehország 0 (53-71), 4. Ukrajna 0 (48-85)

A csoportok első két helyezettje jut a középdöntőbe.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!