Férfi kézilabda Eb - Krakovszki Zsolt bokaműtét miatt kikerült a keretből

Sport, 2026.01.03

Krakovszki Zsolt bokaműtét miatt kikerült a január 15-én kezdődő Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott keretéből, amelyhez Szilágyi Benjámin csatlakozott.

A magyar szövetség honlapjának szombati beszámolója szerint Krakovszki Zsolt bokája a nemzeti csapat egyik edzésén sérült meg. A győri ETO University HT jobbszélsőjét súlyos szalagsérülés miatt péntek este már meg is operálták. Bokája immár stabil, fekvőgipszet kap, majd kezdődik a rehabilitációja.

Jelenleg nehéz pontosan megjósolni, mikor térhet vissza, hiszen további vizsgálatok várnak rá, de az ilyen típusú sérülések esetén a gyógyulási idő több hónap.

A jobbszélső helyére Chema Rodriguez szövetségi kapitány a Szeged játékosát, Szilágyi Benjámint hívta be a keretbe, valamint az edzésekre csatlakozik az együtteshez a Tatabánya beállója, Papp Tamás is.

A csapat a kontinenstorna előtt jövő pénteken 19 órától Romániát fogadja az Audi Aréna Győrben.

Az Európa-bajnokság kristianstadi csoportjában január 16-án Lengyelország, 18-án Olaszország, 20-án pedig Izland lesz a magyarok ellenfele. A középdöntőbe az első két helyezett jut.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!