Férfi kézilabda NB I - Nem hibázott a címvédő Veszprém

Sport, 2024.02.10

A címvédő Telekom Veszprém 34-31-re diadalmaskodott a vendég Tatabánya felett a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.

Az éllovas és továbbra is pontveszteség nélkül álló hazaiak 3-1-re, majd a 12. percben 5-2-re vezettek. Rendezte sorait a harmadik helyen álló Tatabánya, és a 23. percben 10-10-re egyenlített. A francia olimpiai bajnok Hugo Descat vezetésével azonban négygólos sorozatot produkált a Veszprém, amely a félidőre 14-11-es előnnyel vonult el.

A fordulást követően, 20-17 után két perc alatt újra egyenlítettek a vendégek. Fej fej mellett haladt a két gárda, mígnem az 52. percben 28-27-re a Tatabánya vezetett, de csak rövid ideig. Az utolsó három perc 31-30-as hazai előnyről indult, ám két lépéshiba és egy eladott labda megpecsételte a Tatabánya sorsát. Descat és Nedim Remili nyolc-nyolc góllal vette ki részét a sikerből.

Telekom Veszprém-MOL Tatabánya KC 34-31 (14-11)
CYEB-Budakalász - Carbonex-Komló 33-27 (18-16) később: PLER-Budapest - HE-DO B.Braun Gyöngyös 18.00 Dabas KC-Balatonfüredi KSE 18.00 QHB Eger-Csurgói KK 18.00 HSA NEKA - Fejér-B.Á.L. Veszprém 19.00