Férfi kézilabda olimpiai selejtező - Ezúttal sem hagyná ki az európai ötkarikás játékokat a magyar válogatott - ELŐZETES

Sport, 2024.03.13

Amióta a férfi kézilabda olimpiai sportág, minden európai ötkarikás játékokon ott volt a magyar válogatott, amely csütörtöktől vasárnapig Tatabányán harcolhatja ki, hogy nyáron Párizsban folytatódjon ez a szép sorozat.

A magyar férfiválogatott eddig nyolc alkalommal szerepelt az olimpián - legutóbb 12 évvel ezelőtt Londonban -, eddigi legjobb eredménye az 1936-os, az 1980-as, az 1988-as, a 2004-es és a 2012-es negyedik helyezés.

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány együttese csütörtökön 21 órától Tunéziával, szombaton 19.30-tól Norvégiával, vasárnap 21 órától Portugáliával játszik. A csoport első két helyezettje jut ki az ötkarikás játékokra.

"A játékosoknak, a vezetőknek, a szakmai stáb tagjainak és a szurkolóknak is a kvalifikáció a vágyuk, céljuk, hiszen legutóbb 12 évvel ezelőtt voltunk olimpián, és nem kevés idő telt el azóta" - mondta Nagy László, a magyar szövetség elnökségi tagja.

Hozzátette, mindenki tudja, hogy nem lesz egyszerű a feladat, mert nem könnyű a csoport, nagyon nehéz ellenfelek jutottak a válogatottnak.

"Egyedi hangulatú az olimpia, más világversennyel nem hasonlítható össze. A világ legjobb sportolóival egy légtérben, egy közegben lenni nagyon jó dolog, ezt kívánom a magyar válogatott játékosainak" - szögezte le a magyar válogatott csapatvezetője.

A magyar együttes örökmérlege mindhárom ellenfelével szemben pozitív, de a norvégoktól a legutóbbi négy alkalommal, a portugáloktól pedig a legutóbbi három meccsből kétszer simán kikapott. A januári, németországi Európa-bajnokságon történetük legjobb eredményét érték el a magyarok az ötödik helyezéssel. A portugálok hetedikként, a norvégok kilencedikként zártak, Tunézia pedig bronzérmes lett az Afrika-bajnokságon. A tavalyi világbajnokságon mind a négy csapat ott volt: Norvégia a hatodik, Magyarország a nyolcadik, Portugália a 13., Tunézia a 25. helyen végzett.


A magyar válogatott kerete:

---------------------------

kapusok:
Mikler Roland (Szeged), Bartucz László (Tatabánya), Palasics Kristóf (CB Ciudad de Logrono, spanyol)

jobbszélsők:
Krakovszki Zsolt (HSA-NEKA), Imre Bence (Ferencváros), Rodríguez Álvarez Pedro (Tatabánya)

jobbátlövők:
Ancsin Gábor (Tatabánya), Ilic Zoran (HSV Hamburg, német)

irányítók:
Lékai Máté (Ferencváros), Hanusz Egon (TVB Stuttgart, német), Fazekas Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel)

beállók:
Bánhidi Bence (Szeged), Rosta Miklós (Dinamo Bucuresti, román), Szöllősi Szabolcs (Dabas KC), Sipos Adrián (MT Melsungen, német)

balátlövők:
Bodó Richárd (Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Szeged)

balszélsők:
Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Krakovszki Bence (Tatabánya)

A tornára 18 fő nevezhető, közülük kerül ki a mérkőzésenként pályára lépő 16 játékos. A torna alatt a 18-as és a bő 35 fős keret között öt cserére van lehetőség.


A torna menetrendje:

--------------------

március 14., csütörtök:
Norvégia-Portugália 18.30
Magyarország-Tunézia 21.00

március 16., szombat:
Portugália-Tunézia 17.00
Norvégia-Magyarország 19.30

március 17., vasárnap:
Tunézia-Norvégia 18.30
Magyarország-Portugália 21.00

A csoport első két helyezettje jut ki az olimpiára.



A magyar válogatott statisztikája:

---------------------------------
Tunézia ellen 7 mérkőzés, 5 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, a legutóbbi mérkőzésen: 26-21 (2019. január 20., Herning, világbajnoki középdöntő)
Norvégia ellen 32 mérkőzés, 18 győzelem, 2 döntetlen, 12 vereség, a legutóbbi mérkőzésen: 25-33 (2023. január 27., Stockholm, világbajnokság, az 5-8. helyért)
Portugália ellen 9 mérkőzés, 6 győzelem, 3 vereség, a legutóbbi mérkőzésen: 20-27 (2023. január 16., Kristianstad, világbajnoki csoportmérkőzés)


A további selejtezőcsoportok:

-----------------------------
1. csoport (Granollers): Spanyolország, Szlovénia, Bahrein, Brazília
2. csoport (Hannover): Németország, Horvátország, Algéria, Ausztria


Az olimpia férfi kézilabdatornájának biztos résztvevői:

------------------------------------------------------
Franciaország (rendező), Dánia (világbajnok), Egyiptom (Afrika-bajnok), Argentína (a Pán-Amerikai Játékok győztese), Japán (ázsiai selejtező győztese), Svédország (Eb-bronzérmes, az Európa-bajnok jogán)
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!