Férfi kézilabda-vb - Negyeddöntős a társházigazda Svédország

Sport, 2023.01.21

A társházigazda Svédország negyeddöntőbe jutott az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságon, mivel a magyar érdekeltségű csoportban 35-30-ra legyőzte Izlandot a középdöntő második fordulójában, pénteken Göteborgban.

Férfi kézilabda-vb - Svédország-Izland A meccs első három gólját a hazaiak szerezték, majd egy 8-2-es sorozattal fordítottak az északi szigetország legjobbjai (15-12). Egy időkérés után a svédek egymás után négyszer is betaláltak, a szünetben 17-16-ra vezettek.

A második felvonást egy 5-1-es sorozattal kezdték a házigazdák, és mivel Andreas Palicka a folytatásban is bravúrosan védett, csapata magabiztosan nyert. A kapus 28 izlandi kísérletből 11-et hárított, Tobias Thulin pedig öt védéssel járult hozzá a sikerhez. Niclas Ekberg hat, Lucas Pellas nyolc gólt lőtt, a Veszprém izlandi balszélsője, Bjarki Már Elísson nyolcszor talált be.

középdöntő, 2. forduló:

I. csoport (Krakkó): Lengyelország-Montenegró 27-20 (11-8)

Franciaország-Irán 41-29 (18-14)
Spanyolország-Szlovénia 31-26 (15-15)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont (137-108), 2. (és negyeddöntős) Spanyolország 8 (123-96), 3. Szlovénia 4, 4. Lengyelország 2 (97-105), 5. Montenegró 2 (103-123), 6. Irán 0
II. csoport (Göteborg):
Svédország-Izland 35-30 (17-16)

Magyarország-Brazília 28-25 (14-14)
Portugália - Zöld-foki Köztársaság 35-23 (14-12)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Svédország 8 pont, 2. Portugália 5, 3. Izland 4 (128-121), 4. Magyarország 4 (106-117), 5. Brazília 3, 6. Zöld-foki Köztársaság 0
A 25-32. helyért, 2. forduló, I. csoport (Plock): korábban:
Koreai Köztársaság - Szaúd-Arábia 34-23 (17-12)
Chile-Uruguay 34-24 (17-13)

Az állás: 1. Koreai Köztársaság 4 pont (71-53), 2. Chile 4 (60-47), 3. Szaúd-Arábia 0 (46-60), 4. Uruguay 0 (54-71)