Férfi kézilabda-vb - Rangadót nyertek a hollandok

Sport, 2023.01.19

Hollandia 32-30-ra legyőzte csütörtökön Katart az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

A negyeddöntőbe jutás szempontjából rendkívül fontos mérkőzés első félidejében a katariak már öt góllal is vezettek, ám az európai csapat a második felvonásban felzárkózott, majd az 51. percben először vezetéshez is jutott, ráadásul mivel a hajrát jobban bírta, fontos két pontot szerzett.

Rutger Ten Velde és Kay Smits nyolc-nyolc, Niels Versteijnen hat góllal járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Ahmad Madadi 11 alkalommal talált be.

középdöntő, 1. forduló: III. csoport (Katowice): Hollandia-Katar 32-30 (15-19)

később: Németország-Argentína 18.00 Norvégia-Szerbia 20.30 IV. csoport (Malmö): Bahrein-Egyesült Államok 32-27 (17-13)

később: Egyiptom-Belgium 18.00 Dánia-Horvátország 20.30 A 25-32. helyért, 1. forduló, II. csoport (Plock): Észak-Macedónia - Algéria 40-25 (19-11)

később: Tunézia-Marokkó 18.00