Férfi kézilabda-vb - Újabb magyar vereség, ezúttal Norvégiával szemben

Sport, 2023.01.27

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-25-re kikapott Norvégiától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság 5-8. helyéért rendezett pénteki mérkőzésén Stockholmban.

Lékai Máté hat, Bodó Richárd öt, Ligetvári Patrik négy gólt lőtt, Mikler Roland kilenc védéssel zárt. A mezőny legjobbjának megválasztott Sander Sagosen hét találattal járult hozzá a sikerhez.

A magyarok - akiknek a legjobb hét közé jutás volt a céljuk - a csoportkört és a középdöntőt is két győzelemmel és egy vereséggel zárták, ezzel a negyeddöntőbe jutottak, és biztosították részvételüket a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán. A szerdai negyeddöntőt 40-23-ra elveszítették a címvédő Dániával szemben, az utolsó meccsüket pedig a hetedik helyért játsszák vasárnap 13 órától Egyiptommal.