Férfi kosárlabda BL - Kikapott Zaragozában a Falco

Sport, 2020.12.16

A Falco 85-76-os vereséget szenvedett Zaragozában a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulós találkozóján, szerdán.

A szombathelyi alakulat novemberben 84-75-re legyőzte otthon a lengyel Lublint, majd egy hete ugyancsak hazai pályán 93-88-ra kikapott az orosz Nyizsnyij Novgorodtól.

Ezúttal a nagyszünetre 19 pontos volt a házigazda spanyol gárda előnye, és bár a harmadik negyedben ebből 11-et lefaragott a Falco, a záró játékrészben nem tudott tovább közelíteni.

A Falco, a Nyizsnyij Novgorod, a Lublin és a Zaragoza négyeséből a csoportkör végén az első két helyezett jut tovább a nyolcaddöntőbe.

Eredmény:

Férfi Bajnokok Ligája, 2. forduló, D csoport:
Zaragoza (spanyol) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 85-76 (19-14, 31-17, 15-26, 20-19)
-------------------------------------------------------------------------------------------
a szombathelyi együttes legjobb dobói: Bruinsma 21 pont, Perl 17, Searcy 15

Az állás: 1. Zaragoza 6 pont/3 mérkőzés, 2. Falco 4/3, 3. Nyizsnyij Novgorod (orosz) 3/2, 4. Lublin (lengyel) 2/2