Férfi kosárlabda Eb - Drámai német siker, kikapott a címvédő

Sport, 2022.09.04

A házigazda németek elképesztő mérkőzésen őrizték meg százszázalékos mérlegüket vasárnap a férfi kosárlabda Európa-bajnokság magyar érdekeltségű kölni csoportjában.

A harmadik forduló nyitómérkőzésén a veretlen rendezők alaposan megküzdöttek a nyeretlen litvánokkal: a rendes játékidő 89-89-cel zárult, majd az első hosszabbításnak 7-7 lett az eredménye, végül a hazaiak a második ráadásban csikarták ki a győzelmet.

A vendégeknél Jonas Valanciunas (New Orleans Pelicans) 34 ponttal és 14 lepattanóval remekelt, míg a német válogatott legjobbja a Los Angeles Lakershez tartó Dennis Schröder lett 25 ponttal.

A második meccs is sok izgalmat tartogatott, az 52-49-cel végződött első félidőben a címvédő Szlovénia volt javarészt előrébb - bár az NBA-sztár Luka Doncic csak 6 pontig jutott -, ám a fordulás után a bosnyákok átvették az irányítást. Dzanan Musa, aki a nyáron Hanga Ádám klubtársa lett a Real Madridnál, szórta a duplákat és triplákat, így az utolsó perc 91-89-es bosnyák vezetéssel indult. Edin Atic négy pontjára az előző Eb legjobbjává választott szlovén Goran Dragic (Chicago Bulls) és Doncic válaszolt, aztán a bosnyákok honosított játékosa, a meccs hősévé előlépő John Roberson 23. pontjával eldöntötte a találkozót. A Dallas Meverickst erősítő Doncic 16 ponttal zárt úgy, hogy nyolc triplakísérletéből egy sem volt sikeres.

A nap utolsó kölni találkozóján a magyar válogatott az olimpiai ezüstérmes franciákkal száll szembe 20.30 órakor.

Eredmények, 3. forduló:

-------------------------

B csoport (Köln):
Németország-Litvánia 109-107 (19-19, 27-22, 20-24, 23-24, 7-7, 13-11) - kétszeri hosszabbítás után
Bosznia-Hercegovina - Szlovénia 97-93 (26-32, 23-20, 23-21, 25-20)