Férfi kosárlabda NB I - Egy győzelemre az elődöntőtől a Falco és a Szolnok

Sport, 2024.04.16

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-52-re győzte le a Honvéd együttesét, míg a Szolnoki Olajbányász 83-82-re múlta felül a Pécset a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének második, keddi mérkőzésén, így mindkét csapat 2-0-ra vezeti a párharcot.

A hazai pályán játszó BHSE meglepően jól kezdett a címvédő ellen, így a mérkőzés elején hétpontos előnyben is volt, a folytatásban azonban könnyedén ledolgozta kezdeti hátrányát a szombathelyi gárda, amely a félidőre 41-27-re ellépett. A fordulás után sem forgott veszélyben a Falco győzelme, ezt az is mutatta, hogy a meccs utolsó másodpercei már pacsizással teltek. A találkozó legeredményesebb játékosa a szombathelyi Perl Zoltán volt 27 ponttal.

A másik negyeddöntős mérkőzés sokkal kiélezettebb volt. A pécsiek a hajrában fordítottak, majd pár másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlített a Szolnok és egy sikeres büntetővel végül egypontos sikert aratott.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések: Budapesti Honvéd Sportegyesület - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29) Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Falco javára.

NKA Universitas Pécs - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82-83 (26-17, 20-22, 17-24, 19-20) Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.