Férfi kosárlabda NB I - Elődöntős a Zalaegerszeg

Sport, 2024.04.24

A Zalaegerszeg elődöntőbe jutott a férfi kosárlabda NB I-ben, mivel szerdán házigazdaként 75-74-re legyőzte a Debrecent a negyeddöntő ötödik mérkőzésén.

Az utolsó másodpercben Mócsán Bálint kezében volt a DEAC továbbjutása, de a válogatott játékos dobása a gyűrűről kifelé pattant.

Renathan Joseph Ona Embo 14, Tóth Ádám 13 ponttal járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Djordje Drenovac 26 ponttal zárt.

Eredmény, negyeddöntő, 5. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK-Debreceni EAC 75-74 (27-20, 22-18, 15-18, 11-18)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2, a Zalaegerszeg javára.

Az elődöntő párosítása:
Falco KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK
Acronic-Alba Fehérvár - NHSZ-Szolnoki Olajbányász

később: alsóházi rájátszás, 4. forduló: SZTE-Szedeák - MVM-OSE Lions 18.00 Kometa Kaposvári KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 18.00 Egis Körmend-Atomerőmű SE 18.00