Férfi kosárlabda NB I - Kikapott régi-új edzőjével Szegeden az Atomerőmű

Sport, 2025.12.29

A legutóbb bronzérmes Atomerőmű három ponttal kikapott a kieséstől fenyegetett Szeged vendégeként a férfi kosárlabda NB I hétfői játéknapján.

Kosárlabda
A vendégek kispadján ezen a mérkőzésen tért vissza a csapathoz Kosztasz Flevarakisz: a görög vezetőedző - aki júniusban családi okokból távozott - az északmacedón Aleksandar Joncevskit váltotta szombaton a kispadon, így egyelőre mindössze néhány edzést vezényelt a keretnek.

A játéknap másik mérkőzésén a negyedik győzelmét szerző Pécs a 23 pontos amerikai Kyle Vinales, illetve a 19 pontot szerző bosnyák Ibrahim Durmo vezérletével meglepően simán, 30 ponttal verte a Körmendet, amelyet így oda-vissza legyőzött a mostani idényben.

  • Eredmények:

SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 76-73 (16-14, 23-23, 17-20, 20-16)

NKA Universitas Pécs-Egis Körmend 106-76 (30-15, 28-23, 27-13, 21-25)

A tabella:

1. NHSZ-Szolnoki Olajbányász 14 13 1 1310-1089 27 pont

2. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 14 11 3 1282-1113 25

3. Alba Fehérvár 14 9 5 1285-1231 23

4. Endo Plus Service-Honvéd 14 8 6 1145-1110 22

5. Kometa-KVGY Kaposvári KK 14 8 6 1265-1242 22

6. Atomerőmű SE 14 7 7 1237-1207 21

7. Sopron KC 14 7 7 1132-1144 21

8. Egis Körmend 14 7 7 1259-1291 21

9. DEAC 14 7 7 1127-1183 21

10. NKA Universitas Pécs 14 4 10 1157-1197 18

11. Zalakerámia ZTE KK 13 5 8 1116-1161 18

12. SZTE-Szedeák 14 4 10 1035-1183 18

13. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 13 4 9 1009-1094 17

14. MVM-OSE Lions 14 3 11 1152-1266 17
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!