Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely

Sport, 2023.05.28

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely megszerezte fennállása ötödik bajnoki aranyérmét, mivel a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik mérkőzésén 16 ponttal legyőzte vasárnap az Arconic-Alba Fehérvárt, így 3-2-es összesítéssel megnyerte a párharcot.

Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Eredmény:

döntő, 5. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 84-68 (30-18, 21-18, 18-19, 15-13)
------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Cowels 22, Perl 21, Tiby 11, illetve Philmore 20, Somogyi 15, Vojvoda 10, Decosey 10

A párharc végeredménye: 3-2 a Falco javára.

A címvédő a döntő múlt szerdai nyitányán 18 pontos hátrányt ledolgozva 82-70-re legyőzte a Fehérvárt, amely három nappal később 22 pontos hátrányból fordítva 81-80-ra nyert otthon. A harmadik meccs kedden megint hazai győzelmet hozott, a Szombathely 84-78-ra nyert, majd hasonló forgatókönyv szerint zajlott a negyedik ütközet is, az Alba 72-69-es sikerét hozva.

A sorsdöntő utolsó meccsen ezúttal is zsúfolásig telt ház várta a feleket az Arena Savariában, ahol alaposan bekezdtek a csapatok. Felváltva potyogtak a kosarak, Raymond Cowels triplájára Isaiah Philmore válaszolt, miközben a válogatott két ásza, Perl Zoltán és Vojvoda Dávid izgalmas különcsatát vívott. A szerb-magyar Milos Konakov címvédő együttese 17-16 után egy 13-2-es rohammal faképnél hagyta az ötszörös bajnok Albát, majd a folytatásban négyperces hazai kosárcsend következett, de a vendégek nem tudták ezt kihasználni. Hamarosan visszaállt a tízpontos különbség (36-26), majd a nagyszünetben 51-36 volt az állás, Cowels a mezőny legjobbjaként 13 pontnál tartott.

A 24. percben 18 pontra nőtt a távolság, 60-42-nél eldőlni látszott a finálé, a spanyol Alejandro Zubillaga irányította Albánál csak Somogyi Ádám került 10 pont fölé. A fehérvári gárda Philmore révén kilenc pontra feljött, felcsillant a remény a vendégek számára, de az utolsó játékrész már 69-55-ről indult. Ebben a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, nem engedélyeztek könnyű kosarakat riválisuk számára, és megérdemelten nyertek.

Az áprilisban kupagyőztes Falco sorozatban negyedszer ünnepelhetett - 2020-ban a Covid miatt nem hirdettek bajnokot - és 2008, 2019, 2021 és 2022 után ötödször diadalmaskodott az NB I-ben.

A vasi és a Fejér vármegyei gárda a harmadik bajnoki fináléját vívta, előzőleg az Alba a 1998/99-es és a 2016/17-es párharcban is jobbnak bizonyult.

a 3. helyért, 5. mérkőzés:
Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 83-96 (24-23, 19-25, 18-18, 22-30)

A párharcot 3-2-re nyerte a Körmend.

Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely