Férfi kosárlabda NB I - Szépített az Alba a címvédő ellen, előnyben a Körmend

Sport, 2022.06.07

A címvédő Szombathely hazai pályán kikapott az Alba Fehérvártól kedden a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, ezzel a székesfehérváriak 2-1-re szépítettek a párharcban. A másik ágon a Körmend 2-1-re vezet a Kecskemét ellen.

A Milos Konakov vezetőedző által irányított szombathelyiek szombaton óriási csatában 74-72-re nyertek Fehérváron, ezzel egy sikerre kerültek sorozatban ötödik bajnoki fináléjuktól.

A harmadik csata első negyede kiegyenlített játékot hozott, aztán a Shaheed Davis vezette vendégek - akik a magyar mezőnyben egyedüliként tudtak nyerni a szezonban az Arena Savariában - négy pontra megléptek. A válogatott Perl Zoltán révén a Falco fordított, és a 18. percben Kilencpontos előnyre tett szert (45-36), amely a nagyszünetre négyre olvadt (49-45).

Térfélcsere után nyolc ponttal elhúzott a címvédő, majd ismét szoros lett a találkozó, és Vojvoda Dávid 18. pontjával 62-63 állt a nagyórán. Nemsokára Perl is elérte a 18 pontot, a 70-68-ról induló zárónegyedben minden addiginál kiélezettebb küzdelem zajlott a parketten. Perl és Vojvoda elképesztő dobópárbajt vívott - melyet utóbbi nyert 25-22-re -, az utolsó szó viszont Jonathan Starké lett, aki másfél másodperccel a vége előtt győztes duplát dobott.

Az elődöntő pénteken folytatódik Székesfehérváron.

A másik párharcban az előző két meccs hazai sikert hozott, a harmadik felvonásban a Körmend fogadta a Kecskemétet, és a meccs már a nyitónegyedben eldőlni látszott. Az első tíz perc ugyanis 36-16-tal zárult főként Wesley Gordon jóvoltából, csakhogy az alföldiek a szintén amerikai Xavier Pollard révén egy 20-7-es rohammal felzárkóztak, és a félidőben már 45-39 volt az állás. A hazaiak az első negyedben 36, a másodikban csak ennek a negyedét, vagyis 9 pontot szereztek.

Fordulás után újra 12 pontra nőtt a különbség (53-41), és a piros-feketéknek ezúttal sikerült megszilárdítani az előnyüket, az utolsó játékrész 68-53-mal kezdődött. Ebben a nagyot hajrázó vendégek már csak négy pontra tudtak a vasiak közelébe férkőzni, így a Körmend 2-1-es előnyre tett szert az elődöntőben.

A csata pénteken folytatódik Kecskeméten.

elődöntő, 3. mérkőzések:

----------------------
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Alba Fehérvár 83-85 (20-19, 29-26, 21-23, 13-17)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-80 (36-16, 9-23, 23-14, 18-27)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára.