Férfi röplabda Extraliga - A Pénzügyőr legyőzte a MAFC-ot

Sport, 2020.10.07

A Pénzügyőr 3-1-re legyőzte a MAFC csapatát a férfi röplabda Extraliga egyetlen szerdai mérkőzésén.

A két fővárosi együttes eredetileg szeptember 27-én találkozott volna egymással, ám a kupagyőztes Pénzügyőrnél több koronavírus-gyanús eset is volt, ezért elhalasztották az összecsapást.

A szerdai mérkőzés első szettjében a vendég MAFC sokáig jól tartotta magát, ám a hajrá a PSE-é volt. A második játékrészre fordult a kocka és a kevesebbet hibázó vendégek egyenlítettek, a rengeteg önhibával tarkított harmadik felvonásban ugyanakkor megint a hazaiak voltak jobbak.

A negyedik játszmában már egyértelmű volt a Pénzügyőr fölénye, amely így második bajnokiján is három pontot szerzett.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak átlója, Kovács Zoltán volt 16 ponttal.

LV Sport Pénzügyőr SE - MAFC-BME 3-1 (20, -22, 23, 14)

Az állás: 1. Kecskeméti RC 6 pont/2 mérkőzés (6-0), 2. Pénzügyőr 6/2 (6-1), 3. Dunaferr SE 5/3, 4. Fino Kaposvár 3/1, 5. MAFC-BME 3/3, 6. Vegyész RC Kazincbarcika 1/2, 7. DEAC 0/3