Férfi röplabda Extraliga - MAFC-előny a bronzmeccsen

Sport, 2024.04.16

A MAFC nagy csatában 3-2-re győzött a DEAC vendégeként a férfi röplabda Extraliga bronzpárharcának első mérkőzésén.

Az első szettben a DEAC végig irányított és fölényesen nyert, a második játszmában azonban a fővárosiak kubai légiósaik vezérletével átvették a kezdeményezést, és szinte végig vezetve egyenlítettek.

A harmadik felvonás hozta az addigi legnagyobb csatát, többször is változott a vezető csapat kiléte, végül megint a MAFC örülhetett. A negyedik szettben aztán hiába volt szinte végig a budapestieknél az előny, a DEAC a legjobbkor, 24-23-nál vette át az irányítást és egyenlített. A rövidített etapban fővárosi együttes jött ki jobban a légiósok párbajából, így vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A hazaiaknál az ukrán Vlagyiszlav Pavljuk 29, a brazil Willian César Coelho Rabel 27, a túloldalon Raico Antonio Altunaga Saroza 34, míg Luis Enrique Reyes Rodríguez 33 pontot szerzett. Rajtuk kívül senkinek nem volt hatnál több pontja a 124 perces találkozón.

A következő meccs pénteken lesz Budapesten.

Eredmény, a 3. helyért, 1. mérkőzés: DEAC - MAFC-BME 2-3 (18, -23, -23, 24, -13)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a MAFC javára.