Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Elődöntőben a házigazda Novi Beograd

Sport, 2022.06.02

A Novi Beograd 16-10-re nyert csütörtökön a CN Marseille ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája belgrádi nyolcas döntőjének harmadik negyeddöntőjében.

A szokásoktól eltérően ezúttal nem a házigazdáé volt az esti meccs, ugyanis 20.45 órától szintén Belgrádban a világbajnoki résztvevő szerb labdarúgó-válogatott Norvégiát fogadja a Nemzetek Ligája nyitófordulójában.

A 2015-ben alapított, a mostani idényre szerb olimpiai bajnokok sorával megerősített belgrádi alakulattal csak a második negyed közepéig tudta tartani a lépést a francia gárda, köszönhetően az ugyancsak szerb ötkarikás aranyérmesnek, a Szolnokkal 2017-ben BL-győztes Andrija Prlainovicnak.

A Novi Beograd a pénteki elődöntőben az olasz Bresciával találkozik, míg a Marseille az 5-8. helyért folytathatja, első ellenfele pedig a német Waspo Hannover lesz.

A magyar bajnoki és kupagyőztes, 2019-ben első, tavaly döntős Ferencváros 20.30-tól a horvát Jug Dubrovnik ellen ugrik medencébe.