Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Zalánki döntötte el a finálét, megvédte címét a Pro Recco

Sport, 2022.06.04

A Pro Recco Zalánki Gergő vezérletével megvédte címét a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, miután a belgrádi nyolcas döntő szombati fináléjában ötméteresekkel legyőzte a házigazda Novi Beograd együttesét.

A mindent eldöntő lövést Zalánki Gergő értékesítette, a magyar játékos öt gólt szerzett a rendes játékidőben, köztük a szétlövést eredményező találatot is.

A Recco története tizedik sikerét aratta a legrangosabb európai kupában, és 2008 óta először sikerült dupláznia.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő (Belgrád):

döntő:
Pro Recco (olasz)-Novi Beograd (szerb) 17-16 (4-4, 1-2, 4-5, 4-2, 4-3) - ötméteresekkel
---------------------------------------------------------------------------------------

Az elképesztően izgalmas fináléban szinte végig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a Recco a záró játékrészben kétgólos hátrányból egyenlített. Egy perccel a vége előtt a hazaiak a - korábbi ferencvárosi - Nikola Jaksic hatodik góljával kerültek előnybe, az olasz bajnok azonban 12 másodperccel a dudaszó előtt Zalánki ötödik találatával egyenlített, így jöhettek az ötméteresek.

A szétlövésben a hazaiak részéről a második párban a kétszeres olimpiai bajnok Dusan Mandic hibázott, de a harmadikban a Reccóból - a Szolnokkal 2017-ben, majd a Ferencvárossal 2019-ben győztes - ausztrál Aaron Younger a felső lécet lőtte szét. Az utolsó, ötödik párban a meccs legeredményesebbje, Jaksic szintén a lécre bombázott, így Zalánki dönthette el a kupa sorsát, a magyar játkos pedig kilőtte a bal felső sarkot!

A sorozat történetében másodszor döntöttek ötméteresek a trófeáról, 2019-ben a Ferencváros így győzte le az Olympiakoszt.

korábban: a 7. helyért:
CN Marseille (francia)-Jug Dubrovnik (horvát) 15-13 (4-3, 2-4, 4-3, 5-3) az 5. helyért:
Barceloneta (spanyol)-Waspo Hannover (német) 12-10 (0-2, 3-2, 6-2, 3-4)