Férfi vízilabda BL - Barcelonai győzelmével nagy lépést tett az elődöntő felé a Ferencváros

Sport, 2024.04.03

A Ferencváros harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörében: a magyar bajnokcsapat 10-8-ra győzött a spanyol Barceloneta vendégeként.

A kevés gólt hozó első negyed után a spanyol együttes a kapus Unai Aguirre Rubio remek teljesítményére alapozva vezetett is, a nagyszünetben viszont már magyar előnyt mutatott az eredményjelző. Ezt követően kétgólos hátrányról még egyenlített a Barceloneta, de a záró negyedben a világbajnok Fekete Gergő duplájával kialakított háromgólos fórját már nem "adta le" a Ferencváros, amely újabb sikerével hatalmas lépést tett a négyes döntőbe kerülésért.

Az FTC - amely szezonbeli 30. tétmérkőzését is megnyerte - a negyedik fordulóban, április 23-án a görög Olympiakosz otthonába látogat. A csoportból az első kettő jut a sorozat négyes döntőjébe, amelyet június 5. és 7. között Máltán rendeznek.

Eredmény, negyeddöntős kör, 3. forduló:
Barceloneta (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 8-10 (1-1, 2-3, 3-2, 2-4)
-----------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Fekete 3, Argiropulosz, Varga 2-2, Német, Jansik, Nagy Á. 1-1