Férfi vízilabda BL - Bejutott a nyolcas döntőbe a Ferencváros

Sport, 2022.04.20

A Ferencváros a hajrában fordítva 13-12-re nyert a vendég szerb Radnicki ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek utolsó előtti fordulójában, ezzel biztosította helyét a sorozat belgrádi nyolcas döntőjében.

Eredmény, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
FTC-Telekom Waterpolo - Radnicki (szerb) 13-12 (4-4, 3-4, 2-2, 4-2)
-------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Vámos 5, Merkulov 3, Varga Dé., Jansik Sz. 2-2, Molnár 1

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsén, a második fordulóban úgy született 11-11-es döntetlen, hogy a Ferencváros négygólos vezetést adott le.

A szerdai összecsapáson Varga Zsolt alakulata egészen a negyedik negyed közepéig rendre hátrányban volt, ekkor azonban három perc alatt három gólt szerezve megfordította a találkozót, amelyet végül Jansik Szilárd gólja döntött el 41 másodperccel a vége előtt. A magyar csapat legjobbja Vámos Márton volt öt találattal.

A zöld-fehérek 13 mérkőzés után így 25 ponttal negyedik helyen állnak, a csoportkör zárófordulójában, május 11-én a Bresciát fogadják.

A két nyolccsapatos csoportból az első négy-négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.