Férfi vízilabda BL - Ismét győzött, ezzel biztos továbbjutó a Ferencváros

Sport, 2023.10.31

A Ferencváros fölényes, hétgólos győzelmet aratott kedden a montenegrói Jadran Herceg Novi vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában, így megőrizte százszázalékos mérlegét és a hátralevő két mérkőzés eredményétől függetlenül biztosan bejut a második körbe.

Nyéki Balázs irányításával az összes sorozatot figyelembe véve továbbra is hibátlanok a zöld-fehérek.

Az FTC az ötödik fordulóban, november 21-én a szerb Crvena zvezdát fogadja.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, C csoport:
Jadran Herceg Novi (montenegrói) - FTC-Telekom Waterpolo 10-17 (1-4, 4-5, 2-4, 3-4)
-------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Vigvári Ve. 5, Mandic, Fekete, Nagy Á., Varga Dé., Damonte 2-2, Merkulov, Argiropulosz 1-1

A két csapat előzőleg a csoportkör nyitányán találkozott egymással, a magyar bajnok és kupagyőztes szeptember 27-én 9-7-re diadalmaskodott a Komjádi uszodában.

A keddi találkozót - amelyen az éllovas magyar csapat mindegyik negyedet megnyerte - nem Herceg Noviban rendezték, mivel a Jadran uszodájának összeomlott a tetőszerkezete. Így az onnan mintegy 40 kilométerre található boszniai Trebinje városa adott otthont az összecsapásnak.

A küzdelmek négy darab négyes csoportban zajlanak, mindegyikből az első két helyezett kerül a következő szakaszba, ahol két négyes csoportban rendeznek majd mérkőzéseket. Onnan is az első két-két együttes lép tovább a négyes döntőbe.