Férfi vízilabda BL - Megszerezte első győzelmét az OSC

Sport, 2022.12.21

Először nyert az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének mostani szezonjában: Varga Dániel együttese a negyedik forduló szerdai játéknapján hazai környezetben a spanyol Sabadellt verte nagy csatában 9-8-ra.

Az egy siker mellett két döntetlennel és egy vereséggel álló újbudaiak január 11-én a Brescia vendégei lesznek.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, B csoport, 4. forduló:
Genesys OSC Újbuda-Sabadell (spanyol) 9-8 (1-3, 4-2, 2-2, 2-1)
-------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 3, Várnai 2, Angyal, Salamon, Tóth és Vigvári Vi. 1-1

A kiegyenlített találkozó első harmadában a spanyolok szereztek vezetést, de az OSC még a nagyszünet előtt egyenlített. A harmadik negyedben nem bírtak egymással a felek, Lévai Márton azonban két másodperccel a végső dudaszó előtt kivédte Bernat Sanahuja próbálkozását, így Manchercz Krisztián 1 perc 8 másodperccel a meccs vége előtt lőtt emberelőnyös találata győzelmet ért a magyaroknak.

később: FTC-Telekom Waterpolo - Jug Dubrovnik (horvát) 20.30