Férfi kézilabda BL - Három vereség után nyert a Veszprém

Sport, 2017.12.02

A Telekom Veszprém házigazdaként 31-26-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, szombaton.

Férfi kézilabda BL - Telekom Veszprém-Vive Kielce A magyar csapat az előző három mérkőzését elveszítette a BL-ben.

• Eredmény,

férfi BL, 10. forduló, B csoport:
Telekom Veszprém-Vive Kielce (lengyel) 31-26 (15-15)

a Veszprém gólszerzői: Nilsson 8, Lékai, Ilic 5-5, Marguc, Gajic 3-3, Nagy L., Blagotinsek, Manaszkov 2-2, Ugalde 1

A hazaiak keretéből Renato Sulic, William Accambray és Ancsin Gábor hiányzott.

Michal Jurecki vezérletével a vendégek voltak előnyben a meccs elején (3-4), de Mikler Roland védéseit kihasználva gyorsan fordított a Veszprém (6-4). A 21. percben is két gól volt a hazaiak előnye, de a tavalyi BL-győztes három perc alatt fordított (11-12).

A hajrában Alex Dujshebaev kétszer is betalált, de a Veszprém tartotta a lépést ellenfelével, így a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

A második felvonásban szinte végig a házigazdák vezettek, a 42. percben már néggyel (22-18). Lékai Máté és Andreas Nilsson remekül játszott, a Kielce pedig szinte csak Jurecki góljaira számíthatott ebben az időszakban.

A végjátékban is magabiztosabb és hatékonyabb volt a Veszprém, és megérdemelten nyert.

A Kielce - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Jurecki volt kilenc találattal.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.