Gdyniai tenisztorna - Bondár nyolcaddöntőbe jutott

Sport, 2021.07.19

Bondár Anna nyolcaddöntőbe jutott a lengyelországi Gdyniában zajló 235 ezer dollár (71,5 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A selejtezőből két győzelemmel főtáblára került magyar játékos (a világranglista 231. helyezettje) hétfőn, az első fordulóban két szettben múlta felül az orosz Valerija Oljanovszkaját (682.).

A WTA honlapjának eredményközlője alapján az első felvonás végjátékáig mindkét fél hozta az adogatójátékát, majd 6:5-ös vezetésénél Bondár a szett első brékjével játszmaelőnyre tett szert. A folytatásban aztán már sorra jöttek a brékek, de miután ebből a magyar került ki jobban - két szervagémet bukott el, miközben orosz ellenfele hármat -, 1 óra 47 perc elteltével győztesen hagyta el a küzdőteret.

Bondár a nyolcaddöntőben a szlovák Anna Karolina Schmiedlovával (123.) találkozik, aki az első körben az ötödikként kiemelt orosz Anna Blinkovát (83.) múlta felül két sima játszmában 6:3, 6:3-ra.