Hatodik lett a világbajnokságon a terepfutó-válogatott

Sport, 2021.07.14

A hatodik helyezést szerezte meg a három szakág összetett pontversenyében a magyar terepfutó-válogatott a Barcelonában rendezett skyrunning-világbajnokságon.

A Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség szerdai tájékoztatása alapján az amerikaiakat, a franciákat, valamint az oroszokat is sikerült megelőzni a megszerzett 570 pontnak köszönhetően. A legtöbb egységet a skyultra versenyszám indulói termelték 208 ponttal. Egyéni eredményeket tekintve három magyar is az első tíz között végzett: Tiricz Irén hatodik helyen ért célba sky kategóriában, míg Dendel Nikolett nyolcadik, Wermescher Ildikó pedig tizedik lett a skyultra távon.

"Magyar szinten nagyon erős csapattal tudtunk részt venni a spanyolországi világbajnokságon, amelyet a top tízes egyéni helyezések is mutatnak" - jelentette ki Joó Attila, a Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség elnöke. "A legutóbbi világbajnokságon elért 12. helyhez képest nagyot léptünk előre."