Hét magyar aranyérem az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon

Sport, 2021.09.04

A magyar versenyzők 10 érmet, közte hét aranyat nyertek a Portugáliában zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokság szombati, első döntős napján.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) honlapján olvasható beszámoló szerint az aranyakat kivétel nélkül a női versenyzők szerezték, egyesben Kiss Ágnes, Gazsó Dorka, Máró Anna, Kőhalmi Emese és Fojt Sára is győzött, párosban pedig a Bragato Giada, Nagy Bianka, valamint a Gönczöl Laura, Opavszky Réka duó diadalmaskodott.

Az ifjúságiak között Kiss C-1 500 méteren, Fojt K-1 500 méteren, a Gönczöl, Opavszky páros pedig C-2 500 méteren nyert. Az U23-asok mezőnyében K-1 500 méteren Gazsó, C-2 500 méteren a Bragado, Nagy duó, K-1 1000 méteren pedig Kőhalmi volt a leggyorsabb. A juniorok női K-1 1000 méteres versenyét Máró nyerte.

A férfiaknál ifjúsági K-1 1000 méteren Kurucz Levente másodikként ért célba, míg K-2 1000 méteren az ifjúságiak között az Aradi Álmos, Panyik Zsombor egység, az U23-asok mezőnyében pedig a Szendy Márk, Szántói-Szabó Tamás duó is harmadik lett.