Horvát-rali - Ogier vezérletével kettős Toyota-siker

Sport, 2024.04.21

A francia Sébastien Ogier, Vincent Landais kettős nyerte a Zágrábban és környékén megrendezett és vasárnap zárult Horvát-ralit, a világbajnokság idei szezonjának negyedik futamát.

A 40 éves, nyolcszoros vb-győztes versenyzőnek ez volt pályafutása hatvanadik diadala, és 2021 után a második Horvátországban.

A vb honlapja szerint Ogier mögött márkatársa, a szintén Toyotával versenyző brit Elfyn Evans kaparintotta meg a második helyet, kevesebb mint 10 másodperccel elmaradva a győztestől.

A dobogó alsó fokára a 18. szakaszig az élen álló belga Thierry Neuville állhatott fel, ő azonban a következő gyorsaságin fának csapódott, emiatt elveszítette a vezető pozíciót.

A viadalon részt vett a László Zoltán, Kürti Tamás duó is egy Skoda Fabia RS-sel, ők a 35. helyen fejezték be a küzdelmet a 62 párost felvonultató futamon.

Végeredmény, Horvát-rali (20 gyorsasági szakasz, a dobogósok):

------------------------------------------------------------
1. Sébastien Ogier, Vincent Landais (francia, Toyota Yaris GR Rally1 Hybrid) 2:40:23.6 óra
2. Elfyn Evans, Scott Martin (brit, Toyota Yaris GR Rally1 Hybrid) 9.7 másodperc hátrány
3. Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe (belga, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid) 45.8 mp h.