Jégkorong Erste Liga - A Ferencváros szétlövéses csíkszeredai vereségével zárult a középszakasz

Sport, 2019.02.23

Az éllovas Ferencváros szétlövéssel kikapott Csíkszeredán a jégkorong Erste Liga középszakaszának utolsó mérkőzésén.

Az erdélyi együttes a 26. percben már 3-0-ra vezetett, ám a fokozatosan zárkózó, az utolsó percben már kapuslehozatallal próbálkozó zöld-fehérek hosszabbításra mentették a találkozót. Ebben gól nem esett, a rávezetésekben pedig a hazaiak bizonyultak jobbnak, ezzel megszerezték a pályaelőnyt jelentő negyedik helyet a rivális Brassót megelőzve.

A negyeddöntőnek a felsőház öt együttese automatikusan tagja, hozzájuk csatlakozik az alsóház első három csapata, a Fehérvári Titánok, a Gyergyói HK és az EV Vienna Capitals II.

A sorozat hétfői sajtótájékoztatóján a felsőház első három helyezettje választ ellenfelet az 5-8. közül.