Jégkorong Erste Liga - A második Gyergyó legyőzte a listavezető BJA-t

Sport, 2022.11.25

A második helyen álló Gyergyói HK 4-2-re legyőzte a listavezető Budapest Jégkorong Akadémiát az Erste Liga pénteki játéknapján, amelyen "taroltak" az erdélyi együttesek.

A záró harmad 2-2-ről indult, az előző hét legjobbjának választott Bodó Christopher az 54. percben lőtte a győztes gólt, a GYHK az utolsó másodpercben még egy üres kapus találatot szerzett.

A másik két erdélyi összecsapás hosszabbításba torkollott. A címvédő Csíkszereda otthonában az UTE mentette ráadásra a meccset, amelyet végül Becze Tihamér emberelőnyös gólja döntött el a 63. percben.

Brassóban a helyi Corona már 3-0-ra vezetett, innen tudott a magyar bajnoki címvédő Ferencváros egyenlíteni, de meg kellett elégednie végül egy ponttal, mert a hirtelen halálban Jacob Sweeney nem hibázott.

Erste Liga:
Corona Brasov (romániai) - FTC-Telekom 4-3 (1-0, 2-0, 0-3, 1-0), hosszabbítás után
SC Csíkszereda (romániai) - UTE 4-3 (1-0, 2-2, 0-1, 1-0), hosszabbítás után
Gyergyói HK (romániai) - Budapest JAHC 4-2 (1-0, 1-2, 2-0)