Jégkorong Erste Liga - Előnyben a Csíkszereda

Sport, 2021.04.03

A Csíkszereda 5-0-ra legyőzte a Brassót a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik, szombati mérkőzésén, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban 2-1-re vezet.

A finálé első és második meccsét Brassóban rendezték, az alapszakaszgyőztes házigazdák kedden 3-0-ra alulmaradtak, majd szerdán 3-2-re győztek.

A szombati találkozón már az első harmadban előnybe került a hazai együttes, amely a gól nélküli második játékrészt követően a harmadik felvonásban négy perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc vasárnap folytatódik Csíkszeredában.

Erste Liga, döntő, 3. mérkőzés:
Sport Club Csíkszereda (romániai)-Corona Brasov Wolves (romániai) 5-0 (1-0, 0-0, 3-0)
---------------------------------------------------------------------
gólszerzők: Wishart (2., 14.), Fodor (49.), Casaneau (50.), Kuljas (53.)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, a Csíkszereda javára