Jégkorong Erste Liga - Fővárosi győzelmek

Sport, 2023.01.24

Az alapszakasz megnyerésére hajtó Budapest Jégkorong Akadémia legyőzte a vendég DVTK-t, míg a felsőházba jutásért küzdő FTC a Dunaújvárosi Acélbikák felett diadalmaskodott az Erste Liga keddi játéknapján.

A magyar bajnoki címvédő FTC célja, hogy elcsípje az ötödik helyet, és ezért nem engedhette meg magának, hogy kikapjon az utolsó előtti helyen szerénykedő Dunaújvárostól. Már a 8. percben 2-0-ra vezetett a zöld-fehér alakulat, ám a meccs derekára váratlanul egyenlített a DAB. A záró játékrész elejét ismét megnyomta az FTC, duplázott, a végén pedig ütött még egy üres kapus gólt is.

A BJA-ra nehezebb ellenfél várt, a DVTK a Brassóval csatázik az alapszakasz harmadik helyéért, ám most a fővárosiak a 4. percben előnyhöz jutottak, majd hamarjában egy-egy emberelőnyös gól született mindkét oldalon. A folytatásban is gyorsan két gólt szerzett a házigazda, a miskolciaknak nem volt esélyük, a végén pedig kaptak még egy-egy emberelőnyös és - hátrányos találatot. A meccset Kirils Galoha és Kiss Roland verekedése zárta le.

Eredmények:
FTC-Telekom - Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (2-0, 0-2, 3-0)
Budapest JAHC-DVTK Jegesmedvék 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)

10. FEHA19 31 3 1 3 24 68-147 14

Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.