Jégkorong Erste Liga - Hajrágólokkal ismét nyert Brassóban a DEAC

Sport, 2021.03.17

A DEAC a hajrában szerzett három góllal 6-3-ra nyert az alapszakaszgyőztes Brassó otthonában a jégkorong Erste Liga elődöntőjének második mérkőzésén, így 2-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A Debrecen az alapszakaszban mind a négyszer alulmaradt riválisával szemben, az elődöntőben viszont rögtön elvette a pályaelőnyt. A szerdai találkozó ugyanúgy kezdődött, mint a keddi: az első harmad második felében dupláztak a hajdúságiak. A fordulást követően szépítettek az erdélyiek, az egyenlítő találat pedig a 31. percben esett. Még ebben a szakaszban egyszer-egyszer rezdültek a hálók, így 3-3-ról kezdődött a záró játékrész.

A DEAC jól állta a rohamokat, és az 56. percben megint eredményes volt, Berta Ákos duplázott. A végén kockáztatott a Corona, de további két gólt kapott.

A fennállása első döntőjére készülő Debrecen az alapszakaszban összesen hat gólt lőtt a Brassónak, most pedig két találkozó alatt 10-et.

A párharcok szombaton folytatódnak, Debrecenben, illetve Csíkszeredában.

Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:
Corona Brasov Wolves (romániai)-DEAC 3-6 (0-2, 3-1, 0-3)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a DEAC javára.

Később:
FTC-Telekom - Sport Club Csíkszereda (romániai) 18.00 (az állás: 1-0 az FTC javára)