Jégkorong Erste Liga - Hosszabbítás után egyenlített a Barssó

Sport, 2021.04.05

A vendég Brassó 0-3-ról fordítva hosszabbítás után 5-4-re nyert a társbajnok SC Csíkszereda otthonában a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik, vasárnapi mérkőzésén, így 2-2-re áll az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc.

Jégkorong Erste Liga - SC Csíkszereda-Corona Brasov A hazaiak szombaton simán, 5-0-ra diadalmaskodtak, és most is álomszerűen kezdtek: a 11. percben már 3-0-ra elléptek. Kapuscsere után feljöttek az alapszakaszgyőztes vendégek, és még a szünet előtt felzárkóztak. John Combs ligacsúcsot jelentő 18. playoff-góljával a 26. percben 4-2 lett, ám megint jött egy brassói találat a pihenőt megelőzően. Tomas Klempa takarásból egyenlített, és következhetett a hirtelen halál. Ez kereken öt perce tartott, amikor Bors Huba-Ferenc üresen húzott egy cselt a kapu előtt, és fonákkal a hálóba lőtt.

A párharc kedden Brassóban folytatódik.

Erste Liga, döntő, 4. mérkőzés:
SC Csíkszereda (romániai)-Corona Brasov (romániai) 4-5 (3-2, 1-1, 0-1, 0-1), hosszabbítás után
----------------------------------------------------------------------------------------------
gól: Farkas T. (6.), Becze (8.), Tousignant (11.), Combs (26.), illetve Fowlie (12.), Finucci (20.), Molnár Zs. (39.), Klempa (44.), Bors (66.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-2.