Jégkorong Erste Liga - Legyőzte a társbajnokot a DEAC

Sport, 2020.10.07

A DEAC 6-3-ra legyőzte a vendég Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga szerdai mérkőzésén.

A két csapat az előző idény rájátszásában, az első körben találkozott legutóbb, akkor a Csíkszereda 4-1-es összesítéssel búcsúztatta a Debrecent.

A mostani szezonhoz a koronavírus-járvány miatt az erdélyi csapatok csak a múlt héten csatlakozhattak, az FTC-vel társbajnok csíkieknek eddig két összecsapásuk volt, és a megszerzett négy pontjukkal az ötödik helyen álltak a találkozó előtt, míg a DEAC négy mérkőzésen gyűjtött hét pontjával a második volt.

Az első tíz percben a vendégek irányították a játékot, Hetényi Zoltánnak többször kellett védenie. Ahogy rendezte sorait a DEAC, a 7. percben megszerezte a vezetést: a hátsó palánkról visszapattanó korongot Jan Dalecky vágta a hálóba. Ezt követően rengeteg volt a kiállítás, főleg a hazaiak voltak szimpla vagy dupla emberelőnyben, de a tűzijáték csak a 19. percben érett góllá, amikor is Mazzag Dániel közelről fonákkal talált be.

A második harmad első felében a játékosok egymással foglalkoztak - még kisebb verekedés is volt -, aztán pedig a támadásokkal. A 30. percben Dalecky megint eredményes volt, ezúttal a kapu torkából, majd hamar szépítettek a vendégek, Becze Tihamérról elfeledkeztek, teljesen üresen maradt, és nem hibázott. A 36. percben Jakub Izacky a leshatáron ugrott ki, és fonákkal kilőtte a hosszú sarkot. Még a szünet előtt magas bot miatt videobírózás után érvénytelenített gólt lőtt a Csíkszereda, így maradt a 4-1.

A záró felvonás hazai góllal indult, 22 másodperc telt el, amikor egy előre vágott korongnál a vendégek kapusa, Makszim Szamankov nem tudta eldönteni, hogy kiinduljon-e vagy sem, végül bennmaradt kapujában, de Dominik Novotny nem kegyelmezett. Az utolsó öt percben két gólt ugyan még faragott hátrányából az erdélyi együttes, de így sem volt esélye a pontszerzésre, mert a végén üres kapust gólt ütött a DEAC.

DEAC - Sport Club Csíkszereda (romániai) 6-3 (2-0, 2-1, 2-2)