Jégkorong Erste Liga - Székely csapatok sikerei

Sport, 2024.02.24

A két székely csapat, a Csíkszereda és a címvédő Gyergyói HK is győzött a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

A szeredai csapatban nem játszott a 36. születésnapját ünneplő Sofron István, aki kisebb könyökműtéten esett át, ezért egy hét múlva térhet vissza a jégre. A rájátszásról már biztosan lemaradó dunaújvárosiak az elején még jól tartották magukat, ám a második harmadban öt gólt kaptak, aztán 7-0 után tudták megszerezni becsülettalálatukat.

Gyergyószentmiklóson szintén nem volt gól az első húsz percben. A debreceniek egy rövid időre vezettek is, ám Bodó Christopher duplájával fordított a GYHK. A csatár a 44. percben klasszikus mesterhármasnál járt, majd sortársa, Vincze Péter kétszer volt eredményes, a vége 6-2 lett.

SC Csíkszereda (romániai)-Dunaújvárosi Acélbikák 8-1 (0-0, 5-0, 3-1)
Gyergyói HK (romániai)-DEAC 6-2 (0-0, 2-1, 4-1)

10. FEHA19 39 4 6 4 25 73-140 28

A Csíkszeredától három pont levonva. Az első nyolc jutott a rájátszás negyeddöntőjébe.