Jégkorong Erste Liga - Továbbra is veretlen a BJA, nyeretlen a FEHA

Sport, 2022.09.30

A Budapest Jégkorong Akadémia HC 6-0-ra legyőzte vendégét, a FEHA19-et az Erste Liga pénteki játéknapján, amelyen a magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom 1-0-ra diadalmaskodott a DVTK Jegesmedvék otthonában.

A káposztásmegyeri Jégcentrumban a BJAHC - korábbi nevén MAC HKB Újbuda - két helyzetét is gólra váltotta a nyitó húsz percben, később pedig létszámfölényben és késletetett emberelőnyben is eredményes volt, ráadásul a második szünet előtt már 5-0 lett az állás. Az utolsó felvonásban már csak egy találat esett. Farkas Roland 33 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Miskolcon az első harmadban enyhe mezőnyfölényben volt az FTC, de a fővárosiaknak kellett kivédekezniük egy emberhátrányt. A fordulást követően hosszú ideig kettős emberelőnyben játszott a DVTK, de Páterka Bence közelről nem tudott betalálni. Ahogy kiegészült a Ferencváros, a kisebb sérüléséből felépült Nagy Gergő törte meg a gólcsendet. Támadásban maradtak a vendégek, egy alkalommal a csatár Galajda Zsombor mentette meg csapatát az újabb góltól, ő blokkolt a már fekvő kapusa helyett.

Az utolsó harmadban erősen nyomott a házigazda, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, így maradt a hokiban is ritkaságnak számító 1-0. Arany Gergely 29 lövést fogott.