Jégkorong Erste Liga - Újra kikapott a címvédő

Sport, 2022.09.27

A címvédő SC Csíkszereda továbbra is nyeretlen a jégkorong Erste Liga 2022/23-es idényében, miután a keddi játéknapon hosszabbítás után kikapott Debrecenben.

A Szereda három magyarországi vereséggel kezdte a szezont, és "útban hazafelé", a debreceni állomáson sem tudott győzni. A 4. percben ugyan Becze Tihamér bevette Hetényi Zoltán kapuját, ám Rastislav Spirko egy gyönyörű összjáték végén egyenlített. A záró játékrész elején a kapu mögül visszatett korongot Reisz Áron emelte a léc alá, azonban a DEAC az 54. percben emberelőnyben újra betalált, és jöhetett a hosszabbítás. Ebben előbb kivédekezett egy emberhátrányt a hajdúsági gárda, majd Jan Dalecky eldöntötte a bónuszpont sorsát.

A DEAC a Szuperkupa megnyerése után a bajnokságban két vereség után először diadalmaskodott.

A Gyergyói HK érvényre juttatta a papírformát - tíz perc után már 4-0-ra vezetett -, és nagyarányú győzelmet aratott a Fehérvári Hoki Akadémia otthonában. A vendégeknél nyolc játékos is legalább két pontot gyűjtött. Érdekesség, hogy egyetlen kiállítást sem ítéltek a játékvezetők. A mezőnyben már csak a FEHA19 áll pont nélkül, és a GYHK nem veszített pontot.

A Brassó a két győzelemmel rajtoló Budapest Jégkorong Akadémia HC - korábbi nevén MAC HKB Újbuda - káposztásmegyeri csarnokában lépett fel. Az első harmadban két gyors gólváltással lett 2-2, majd a szünet után rövid ideig vezettek a vendégek, ám a rivális bő három perc alatt fordított. A folytatásban már sokkal jobban védekezett a fővárosi alakulat, amely megőrizte veretlenségét.