Jégkorong-vb - Nehéz finn siker a magyar nyolcasban

Sport, 2023.05.17

A címvédő és olimpiai bajnok finn válogatott nagy csatában 5-3-ra legyőzte a francia csapatot a jégkorong-világbajnokság magyar érdekeltségű tamperei csoportjában, a 4. forduló szerdai játéknapján.

Az esélytelenebb francia együttes - amely kedden hosszabbítás után kikapott a magyaroktól - egy kapushibából hamar vezetést szerzett, ám három és fél perc múlva jött a válasz. A második harmad elején már a hazaiaknál volt az előny, azonban a vendégek nem törtek meg, a 29. percben egyenlítettek. Gyorsítottak a finnek, elléptek 4-2-re, de a franciák az 50. percben minimálisra csökkentették a különbséget, így a hajrá izgalmasan alakult. A franciák lehozták a kapusukat, ám ebből gólt kaptak.

Eredmények, 4. forduló: A csoport (Tampere):
Finnország-Franciaország 5-3 (1-1, 2-1, 2-1)

Egyesült Államok-Ausztria 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)

Az állás: 1. Egyesült Államok 12 pont/4 mérkőzés, 2. Dánia 8/3 (13-6), 3. Svédország 8/3 (8-1), 4. Finnország 7/4, 5. Franciaország 4/3, 6. MAGYARORSZÁG 2/3, 7. Ausztria 1/4, 8. Németország 0/3
B csoport (Riga):
Kanada-Kazahsztán 5-1 (4-1, 0-0, 1-0)

Lettország-Norvégia 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)

Az állás: 1. Kanada 11/4, 2. Svájc 9/3, 3. Csehország 7/3, 4. Lettország 5/4, 5. Szlovákia 4/3 (5-6), 6. Norvégia 4/4 (5-9), 7. Kazahsztán 2/4, 8. Szlovénia 0/3

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, a két utolsó kiesik, és jövőre a divízió I/A-ban szerepel.