Kajak-kenu ob - Bragato és Kiss Blanka is negyedszer nyert

Sport, 2023.07.29

A kenus Bragato Giada és a kajakos Kiss Blanka is negyedik elsőségét gyűjtötte be a Szegeden zajló kajak-kenu országos bajnokság 200 méteres döntői során.

A viadal szombati, a felnőttek szempontjából utolsó versenynapján a legrövidebb, illetve a leghosszabb táv fináléit bonyolították le délelőtt és kora délután, 200-on összesen 11 döntőt rendeztek, ezek közül egyet olimpiai számban.

Ez utóbbit, a női kenu egyesek küzdelmét a győriek világ- és Európa-bajnoka, Takács Kincső nyerte magabiztosan, míg a kenu párosoknál Bragato Giada és Nagy Bianka ért elsőként a célba. A kettős így az 500 és az 1000 méter után a harmadik távon lett aranyérmes, Bragato pedig a hétvége során negyedszer állhatott a dobogó tetejére.

A női kajakosoknál Kiss Blanka győzött egyesben, ezzel ő is negyedik elsőségét gyűjtötte be.

Az idei magyar bajnokságon is kiemelt figyelmet kapott a férfi K-2 200 és K-4 200 méter döntője, amelyek egyben Séra Miklós-emlékfutamok is voltak. A legendás mesteredző előtt tisztelegve a Séra Miklós Baráti Kör a két szám győztes egységének különdíjként 100-100 ezer forintot ajánlott fel, valamint átadták a néhai szakember arcképével gravírozott kupát is. Párosban a Vasas duója, Kirkov Valentin Iván és Kovács Márk nyert, míg a négyeseknél egy vasasos-győri hajó diadalmaskodott.

A felnőtt ob a 16.30 órakor kezdődő 5000 méteres versenyekkel zárul.