A férfi kenusoknál ugyanezen a távon Kiss Tamás győzött, míg kajak kettes 1000 méteren a fiatal Koleszár Mátyás, Németh Viktor honvédos duó diadalmaskodott az UTE rutinos egysége, Tóth Dávid és Kulifai Tamás előtt.
A nőknél foghíjas volt a mezőny K-1 200 méteren, végül az újpesti Kiss Blanka lett az első, az új olimpiai számban, C-2 500-on pedig a papírformának megfelelően a győriek párosa, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső ért elsőként a célba, hatalmas előnnyel.
A kétnapos versenynek nem volt igazi tétje, de az indulók a két hét múlva ugyanitt sorra kerülő első válogató előtt felmérhették, hogy hol tartanak a felkészülésben a riválisokhoz képest.
Az Európa-bajnokságot június második felében, a minszki Európa Játékok keretében rendezik, míg az év fő versenye augusztus 21-25-én az olimpiai kvalifikációs világbajnokság lesz Szegeden.
Eredmények:
férfiak:
--------
K-1 1000 m:
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 4:07.400 p
2. Gál Péter István (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 4:10.845
3. Dombvári Bence (Budapesti Honvéd SE) 4:13.073
K-2 1000 m:
1. Koleszár Mátyás, Németh Viktor (Budapesti Honvéd SE) 3:32.016
2. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (UTE) 3:33.404
3. Noé Bálint, Ilyés Róbert (Budapesti Honvéd SE) 3:33.449
C-1 1000 m:
1. Kiss Tamás (NKM Szegedi VSE) 4:12.194
2. Kiss Balázs (Dunaferr SE) 4:12.766
3. Dóri Bence (UTE) 4:14.155
nők:
----
K-1 200 m:
1. Kiss Blanka (UTE) 43.738 mp
2. Katrinecz Rita (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 44.427
3. Gamsjager Lisa-Maria (Budapesti Honvéd SE) 44.527
C-2 500 m:
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 2:06.446 p
2. Kisbán Zsófia, Bragato Giada (Lágymányosi Spari Vízisport, Tiszaújvárosi KKSE) 2:12.079
3. Molnár Csenge, Nagy Bianka (NKM Szegedi VSE) 2:14.163
szombaton:
férfiak:
K-1 200 m:
1. Tótka Sándor (UTE) 34.917 mp
2. Birkás Balázs (NKM Szegedi VSE) 35.417
3. Apagyi Levente (Fémalk Bomba AVSE) 35.495
K-2 500 m:
1. Nádas Bence, Tótka Sándor (NKM Szegedi VSE, UTE) 1:31.270 p
2. Noé Bálint, Ilyés Róbert (Budapesti Honvéd SE) 1:32.603
3. Koleszár Mátyás, Németh Viktor Máté (Budapesti Honvéd SE) 1:32.903
C-2 1000 m:
1. Kiss Balázs, Dóri Bence (Dunaferr SE, UTE) 3:36.385
2. Hajdu Jonatán, Mike Róbert (Dunaferr SE, KSI SE) 3:37.424
3. Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (KSI SE) 3:37.474
nők:
K-1 500 m:
1. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 1:49.734
2. Gazsó Alida Dóra (KSI SE) 1:50.528
3. Hagymási Réka (Budapesti Honvéd SE) 1:51.395
C-1 200 m:
1. Lakatos Zsanett (UTE) 49.190 mp
2. Nagy Bianka (NKM Szegedi Vízisport SE) 49.723
3. Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari Vízisport) 50.534
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!