Kajak-kenu válogató - Duplázó győztesek

Sport, 2022.06.24

A hétből hat számban az első fordulóban győztes versenyző vagy egység nyert a Szolnokon zajló kajak-kenu válogató pénteki napján.

A nőknél minden számban duplázásra került sor: a kenus Bragato Giada 1000 méter egyesben és Nagy Biankával 500 méter párosban is megismételte az egy hónappal ezelőtti, szegedi sikerét, a kajak egyesek 500 méteres számában pedig ezúttal is Rendessy Eszter győzött.

A férfiaknál az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kopasz Bálint 1000 egyesben most is maga mögé utasította a tavaly, Tokióban ugyancsak ezüstérmes Varga Ádámot, igaz, ezúttal sokkal szorosabb volt köztük a verseny, mint a Maty-éren. A két kajakos gyakorlatilag különcsatát vívott egymással a fináléban, a végén pedig nyolc tizedmásodperc döntött Kopasz javára. A versenyben elindult a 44 éves, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán is, aki hetedik lett a döntőben.

Duplázott a kenusoknál Adolf Balázs is, aki C-1 1000 méteren ezúttal is párostársát, Fejes Dánielt és a szegediek fiatal versenyzőjét, Zombori Dominikot utasította maga mögé.

Az ezer méteres férfi kajakpárosoknál a rutinos Noé Bálint, Kulifai Tamás duó ugyancsak megismételte az első válogatón aratott sikerét.

Az egyetlen "kakukktojást" a férfi C-2 1000 méter jelentette pénteken, ebben ugyanis Kiss Balázs és Hodován Dávid ért elsőként a célba, 81 századdal megelőzve a májusban győztes Kollár Kristóf, Slihoczki Ádám kettőst.

A többi finálét szombaton és vasárnap rendezik.

Az idei vb-re augusztus 3. és 7. között a kanadai Halifaxben kerül sor, a kontinensviadal pedig a müncheni multisport Eb keretében lesz augusztus 18-tól 21-ig. Az indulókat a mostani, második válogató után jelöli ki Hüttner Csaba szövetségi kapitány.