TV műsor

Kajak-kenu válogató - Kiss Tamás nyert kenu egyes 1000 méteren

Sport, 2019.05.26

Kiss Tamás nyert a vasárnapi zárónap egyetlen olimpiai számában, kenu egyes 1000 méteren a kajak-kenusok Szolnokon zajló első válogatóversenyén.

A két héttel ezelőtti rangsorolón is győztes, olimpiai bronzérmes versenyző - aki a közelmúltban igazolt Csepelről Szegedre - a döntőben nagy csatát vívott Bodonyi Andrással, s végül úgy érkezett elsőként a célba, hogy csupán 83 ezredmásodperccel előzte meg riválisát.

Kajak egyes 500 méteren a favorit Kopasz Bálint diadalmaskodott Dombvári Bence és Varga Ádám előtt, míg ugyanezen a távon, a négyes összeállítása szempontjából fontos párosversenyben a Nádas Bence, Tótka Sándor duóé lett a győzelem.

A nőknél K-1 1000 méteren Csipes Tamara - aki a korábbi napok folyamán három ezüstöt szerzett a válogatón - rendkívül taktikusan versenyzett, a hajrában előzte meg a szám világbajnoki címvédőjét, a szolnoki Bodonyi Dórát, így végül utolsó száma után aranyérmet akasztottak a nyakába. K-2 1000 méteren is honvédos siker született Hagymási Réka és Medveczky Erika révén. A kenu egyesek 500 méteres viadalát Balla Virág nyerte, aki így két párosgyőzelme után három elsőséggel zárta a válogatót.

A szolnoki verseny az 5000 méteres döntőkkel zárult, ezekben a kajakos Bodonyi Dóra és Noé Bálint, valamint a kenus Lakatos Zsanett nyert.

A második válogatót június 18-20-án rendezik, ugyanitt.



Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

--------

K-1 500 m:
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri Vízisport SE) 1:38.006 p
2. Dombvári Bence (Budapesti Honvéd SE) 1:39.111
3. Varga Ádám (KSI SE) 1:39.889

K-2 500 m:
1. Nádas Bence, Tótka Sándor (NKM Szegedi Vízisport SE, UTE) 1:27.392
2. Kuli István, Birkás Balázs (NKM Szegedi Vízisport SE) 1:28.604
3. Noé Zsombor, Bogár Gábor (Merkapt-Mekler Ifjúsági TSE, Szolnoki Kajak-Kenu Klub)1:29.609

C-1 1000 m:
1. Kiss Tamás (NKM Szegedi Vízisport SE) 3:51.956
2. Bodonyi András (DVTK SE) 3:52.039
3. Dóri Bence Balázs (UTE) 3:54.373

K-1 5000 m:
1. Noé Bálint (Budapesti Honvéd SE) 19:25.561
2. Pauman Dániel (FTC Rekontir Kajak-Kenu) 19:26.349
3. Kammerer Zoltán (Graboplast Győri Vízisport SE) 19:27.027

nők:

----

K-1 1000 m:
1. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 3:52.657
2. Bodonyi Dóra (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 3:53.379
3. Pupp Noémi (Atomerőmű SE) 3:54.379

K-2 1000 m (két egység indult):
1. Hagymási Réka, Medveczky Erika (Budapesti Honvéd SE) 3:35.914
2. Biben Karina Klaudia, Bakó Olga (KSI SE) 3:38.931

C-1 500 m:
1. Balla Virág (Graboplast Győri Vízisport SE) 2:05.733
2. Nagy Bianka (NKM Szegedi Vízisport SE) 2:08.994
3. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 2:10.561

K-1 5000 m:
1. Bodonyi Dóra (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 20:51.353 p
2. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győri Vízisport SE) 20:52.286
3. Pupp Noémi (Atomerőmű SE) 20:52.569

C-1 5000 m:
1. Lakatos Zsanett (UTE) 24:50.726
2. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 24:56.604
3. Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari Vízisport) 25:14.976
(MTI)


Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!