Kajak-kenu vk - Négy magyar érem Duisburgban

Sport, 2019.06.01

A magyarok négy érmet, közte egy aranyat gyűjtöttek a szombati döntőkben a kajak-kenusok duisburgi világkupaversenyén.

Az első hely a kenus Balla Virág nevéhez fűződik, aki 500 méter egyesben utasította maga mögé a mezőnyt.

A kajakos Kopasz Bálint 500-on második lett a hazaiak klasszisa, Tob Liebscher mögött, míg az olimpiai számban, 1000 méteren harmadikként ért célba a győztes cseh Josef Dostaltól és a második orosz Roman Anoskintól alig lemaradva.

A negyedik magyar érem ugyancsak ötkarikás számban, női C-1 200 méteren született, ebben Devecseriné Takács Kincső szerezte meg a harmadik helyet két kanadai riválisa mögött a viadal honlapja szerint.

Az első döntős napon további két magyar szállhatott vízre a fináléban: az egyformán kajakos Apagyi Levente 200 méter egyesben, Kós Benedek Tibor pedig 500 méter egyesben zárt nyolcadikként.

A magyar küldöttség jobbára fiatal versenyzőkből áll a hétvégi, németországi regattán, a cél, hogy a sportolók versenylehetőséghez jussanak, és - a szakmai stábbal együtt - felmérjék, hogy hol tartanak jelenleg a nemzetközi mezőnyhöz képest.