Kajak-kenu vk - Négy magyar hajó a péntek délutáni döntőkben

Sport, 2023.05.12

A péntek délutáni, nagyrészt esőben és hidegben megrendezett középfutamokból négy magyar egység biztosította a helyét a később sorra kerülő A döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen.

Ötszáz egyesben a férfi kajakosoknál Balogh Gergely - akárcsak a csütörtöki előfutamban - másodikként ért célba, ezzel készülhet az éremcsatára, az ifjúsági Európa-bajnok Kurucz Levente viszont ötödik helyével csak a B fináléba kvalifikálta magát. A kenusoknál is hasonló lett a magyar mérleg: Buday Domonkos harmadik, Slihoczki Ádám pedig hetedik lett a második pályáján, ez előbbi esetében döntős folytatást jelentett, utóbbi viszont kiesett.

A kajaknégyesek 500 méteres versenyében három magyar egységnek lehetett szorítani a középfutamok során. Az utánpótláskorú versenyzőkből álló Szellák Szabina, Nemes Réka, Dráviczki Dóra, Rugonfalvi-Kiss Janka összeállítású női kvartett nagyszerűen tartotta a tempót az első két helyen célba érő ausztrál, illetve mexikói egységgel, és harmadikként bekerült a legjobb kilenc közé. A férfiaknál a Kuli István, Csizmadia Kolos, Nádas Bence, Tótka Sándor négyes végig nagy csatát vívott a németekkel, végül csak centikkel lemaradva lett második, ezzel döntős, a fiatal Opavszky Márk, Fodor Bence, Balogh Gergely és Szendy Maximilián alkotta csapat ugyanakkor a rossz rajt után már nem tudott visszakapaszkodni és hetedik helyével befejezte a szereplését.

Kétszáz méteren kenu egyesben egyik magyarnak sem sikerült bejutnia a legjobb kilenc közé: Balla Virág negyedik, Koczkás Dávid és Takács Kincső egyformán ötödik, Hodován Dávid pedig hetedik lett a középfutamában, így mind a négyen a B döntőben fejezik be a versenyt. Ugyanezen a távon a kajakosoknál Sólyom Dóra és Szellák Szabina is ötödikként ért célba, ezzel ugyancsak a "kisdöntőbe" került.

Később:
döntők 16.00 (férfi C-1 200 m, K-1 500 m, C-1 500 m, K-4 500 m és női C-1 200 m, K-1 200 m, C-2 200 m, K-4 500 m)

szombat:
döntők 11.00 (férfi K-1 200 m, C-2 1000 m, C-1 1000 m, K-1 1000 m és női C-2 500 m, K-1 500 m, C-1 1000 m, K-1 1000 m), elő- és középfutamok 14.30

vasárnap:
döntők 11.00 (férfi K-2 500 m, C-2 500 m, női C-1 500 m, K-2 500 m; C-2 és K-2 500 m vegyes) és 14.00 (férfi és női C-1 és K-1 5000 m)