Karate-Eb - A para-szakágban döntős Csatári János

Sport, 2021.05.22

A para-szakágban versenyző Csatári János kategóriájában döntőbe jutott a horvátországi Porecben zajló karate Európa-bajnokságon.

A hazai szövetség (MKSZ) közösségi oldalának beszámolója szerint az értelmileg akadályozottak mezőnyében az I-Karate SE Európa-bajnoki címvédő sportolója kapta a legmagasabb pontszámot formagyakorlatára a selejtezőben, így csoportelsőként lett finalista. Harka József pedig a férfi kerekes székesek nagy létszámú mezőnyében a 11. helyen végzett.

Nem ment a magyaroknak a hagyományos kategóriákban. A 47 országból 513 karatést felvonultató Eb-n a 12 tagú csapatból senki nem szerzett érmet, a legjobb eredmény két hetedik helyezés lett. Férfi formagyakorlatban Nagy Botondnak csak kevés hiányzott az éremmeccshez. A nők 68 kg-os súlycsoportjában a felnőtt Európa-bajnoki újonc Holló Evelin két fordulón is túlverekedte magát, egy győzelemre volt a bronzmérkőzés kiharcolásától, de végül ő is hetedik lett - adta hírül az MKSZ.