Kilenc magyar érem az ifjúsági, U23 és para kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján

Sport, 2023.07.29

A magyar küldöttség négy arany-, három ezüst- és két bronzérmet szerzett az első döntős napon a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló ifjúsági, U23 és para kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség hírlevele szerint Csikós Zsóka U23 K-1 1000 méteren, az ifjúságiak között Kollek Bálint ugyanebben a versenyszámban, Mészáros Milán és Mitropoulos Iliász pedig C-2 1000 méteren állhatott a dobogó felső fokára.

Suba Róbert VL2 200 méteren győzött, ezzel megszerezte a para csapat első érmét az Eb-n.

Az ifik között három ezüstérmet szerzett a magyar küldöttség: Juhász István C-1 1000 méteren, Pető Hanna K-1 1000 méteren, míg a Herda Richárd, Borbély László alkotta egység K-2 1000 méteren csapott célba másodikként.

A versenynap két magyar bronzérmét az U23-asok gyűjtötték be: Mizsér Márk és Erdélyi Tamás K-2 1000 méteren, Kollár Kristóf pedig C-1 1000 méteren állhatott fel a dobogó harmadik fokára.